O Lence

„Když máte sen, věříte mu a uděláte pro to možné i nemožné, tak se jednou stane skutečností.“

Jsem člověk, který má spoustu snů a nápadů. Neustále. A jedním z mých velkých snů bylo mít svoji nadaci. Ráda pomáhám všem, a zpočátku jsem se nemohla rozhodnout, jakým směrem nadaci zaměřit.

Pak přišel rok 2018 a s ním i velmi nepříjemná zpráva od mé kamarádky Olgy, že jí byla diagnostikována rakovina. V průběhu její léčby přišlo na řadu ozařování, a poté i chemoterapie a s ní spojená ztráta vlasů, což je pro každou ženu vždy dost citlivé téma. Před tím jsem si neuvědomovala, jak je ztráta vlasů pro ženy psychicky náročná, a nejen pro ženy, ale i pro muže a děti. S kamarádkou Olgou jsme řešily problém paruky. Sehnaly jsme pro Olgu krásnou paruku a moc jí slušela, ale ve finále si ji vzala tak dvakrát. Bohužel na hlavě bez vlasů je paruka, i když drahá, nepříjemná – škrábe, je v ní vedro, a pro růst nových vlasů není optimálním řešením.

Napadlo mě, že jí koupím nějakou pěknou a příjemnou čapku, a protože velmi ráda maluji, tak na tu čepku něco namaluji. Když jsem přemýšlela, co na čapku namalovat, tak mě napadl kolibřík. Kolibřík je poslem radosti, přináší léčení, radost a lásku. A tak vznikla čapka s kolibříkem, která putovala k mé kamarádce Olze, které se velmi líbila a hrdě ji nosila. A v tu chvíli byl první nápad na světě. darovat ženám po chemoterapii čapku s kolibříkem. Díky projektu Bellis se to povedlo. Za nedlouho poté jsem se seznámila s nemocí alopecie (autoimunitní porucha, která způsobuje padání vlasů), o které jsem se chtěla dozvědět více.  Pátrala jsem, abych zjistila něco o lidech, kteří s touto nemocí žijí, i o těch, kteří jim pomáhají. Bohužel pro pacienty s alopecií neexistuje žádné podpůrné centrum a v České republice je pouze pár lékařů, kteří se touto nemocí zabývají. O to více mě lákalo těmto lidem pomoci, a tak se zrodil projekt KOLIBŘÍCI POMÁHAJÍ. 

Cílem projektu není jen pomoci lidem s touto nemocí, ale i zvýšit obecné povědomí o této diagnóze. Ráda bych vytvořila platformu, kde by se lidé s alopecií mohli navzájem propojit, sdělovat si svoje příběhy a zkušenosti. A současně místo, kde najdou odbornou radu od specializovaných kožních lékařů, psychoterapeutů, dermatologů apod. Můj sen se stal skutečností a já jsem za to nesmírně vděčná a šťastná. Velký dík patří všem, kteří projekt podporují a pomáhají mi s uskutečněním mých snů. I vy se můžete být součástí naší kolibří rodiny a stát se, stejně jako kolibřík, poslem radosti.

KOLIBŘÍCI POMÁHAJÍ – POMÁHEJTE S NIMI
S LÁSKOU LENKA

#kolibricipomahaji

Pomáhejte s námi